• www.pyramidapruhonice.cz
  • www.renaultpruhonice.cz
  • www.daciapruhonice.cz
  • www.seatovapyramida.cz
  • DasWeltAuto
  • www.yuki.cz
Akce a novinky

DLOUHODOBÝ TEST ČASOPISU „AUTO BILD“

18.7.2011
SEAT Ibiza „vřele doporučován“

* Celková známka „1" po 103 445 kilometrech  

* Celkové náklady na opravy během testu: 4,58 EUR
* Nejlepší výsledek dlouhodobého testu časopisu „Auto Bild“ v časopisu kategorii „malých voz vozů"
 
Dlouhodobé testy jsou mnohými považovány za nejlepší způsob, jak prověřit přísliby kvality od výrobců automobilů. Nejnovější vydání německého automobilového časopisu „Auto Bild“ potvrzuje to, co řidiči vozů Ibiza již znají ze svých zkušeností. Tedy, že jejich volba sportovního španělského bestselleru byla správná jak z hlediska spolehlivosti a odolnosti, tak i z hlediska všech ostatních atributů. 
 
Po vyčerpávajících 103 445 kilometrech ujetých v rámci testu po celé Evropě dosáhly celkové náklady na opravy jen 4,58 EUR – bylo nutné vyměnit jen vadnou žárovku osvětlení registrační značky. „Auto Bild“ udělil modelu SEAT Ibiza 1.4 16V Sport celkovou známku „1“ a hodnocení „vřele doporučován“. Ibiza se tak zařadila na první místo v kategorii „malých vozů“ s velkým náskokem před svými konkurenty. 
 
Na konci dlouhodobého testu poznamenali testovací jezdci časopisu „Auto Bild“, že „SEAT Ibiza dosáhl svého posledního cíle s původní sadou brzdových kotoučů a brzdového obložení. Ani jednou nemusel neplánovaně do servisu a spotřeba oleje byla nulová.“ Také hodnocení interiéru bylo vynikající: „Sedadla zůstala pevná s příkladným bočním vedením až do konce testu a zachovala si tak vysokou kvalitu, že po jejich demontáži jsme mysleli, že nám někdo místo nich podstrčil nová sedadla, když jsme se nedívali.“ Velmi oceňován byl také výkon motoru. Podle reportáže z testu „nejenže skvěle zvládl maratónský vytrvalostní test, ale na jeho konci dokonce vylepšil své výkonové parametry a hodnoty zrychlení.“ 
 
SEAT nabízí svou nejprodávanější modelovou řadu ve třech odlišných karosářských variantách jako sportovní třídveřový model Ibiza SC, praktický pětidveřový model Ibiza a prostorné kombi Ibiza ST. Kromě motoru 1.4 16V o výkonu 63 kW (85 k) testovaného časopisem „Auto Bild“ mají zákazníci na výběr celkem sedm zážehových jednotek a čtyři vznětové motory TDI s přímým vstřikováním common rail s výkony sahajícími od 44 kW (60 k) do 132 kW (180 k). Veškeré potřeby splní šest výbavových linií se sportovní a komfortní výbavou. Čtvrtá generace modelové řady Ibiza navazuje na úspěchy svých předchůdců. Nová Ibiza zvítězila v mnoha čtenářských anketách motoristických časopisů po celé Evropě a získala také ocenění „Zlatý volant 2008“. Stejně působivé byly její výsledky v nárazových testech EuroNCAP, z nichž si za příkladnou ochranu posádky odnesla pětihvězdičkové hodnocení. 
 
*****
SEAT  je jedinou společností ve Španělsku v odvětví automobilového průmyslu s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen Group. SEAT vyváží cca 75 % své výroby do 72 zemí a je vedoucí značkou na španělském trhu. V roce 2010 dosáhl SEAT s celkovým prodejem 339 500 vozidel obchodního obratu ve výši 4,7 miliardy eur. 
 
Skupina SEAT zaměstnává 13 000 kvalifikovaných pracovníků ve třech výrobních závodech v Barceloně - Zona Franca, El Prat de Llobregat a Martorell, kde kromě ostatních modelů vyrábí především velmi úspěšné modelové řady Ibiza a Leon. Vozy SEAT Alhambra dodává výrobní závod koncernu Volkswagen Group v portugalském městě Palmela. 
 
Španělská nadnárodní společnost disponuje jako největší průmyslový investor do výzkumu a vývoje ve Španělsku také výzkumným a vývojovým střediskem, v němž více než 900 inženýrů pracuje na vývoji inovativní automobilové techniky. V souladu s vyhlášenou strategií důsledné ochrany životního prostředí odpovídají veškeré aktivity společnosti SEAT kritériím trvale udržitelného rozvoje, a to se zvláštním zřetelem na snižování emisí CO2, efektivní využívání energií, recyklaci a opakované využívání zdrojů. 

Soubory ke stažení

banner1 banner2 banner3 banner4

« zpět

Může Vás zajímat
Akce a novinky

2.3.2019, SEAT WINTER BEATS Svezte se s novým SUV SEAT Tarraco, poslechnětě si, jak zní hudba SEAT Beats a zdarma vyzkoušejte nejnovější modely lyží HEAD.

24.12.0218, Vánoční otevírací doba

1.1.2019, Změna otevírací doby Změna otevírací doby

Všechny novinky >