• www.pyramidapruhonice.cz
  • www.renaultpruhonice.cz
  • www.daciapruhonice.cz
  • www.seatovapyramida.cz
  • DasWeltAuto
  • www.yuki.cz
Akce a novinky

NOVÝ SEAT EXEO A EXEO ST Ještě více stylu a hospodárnosti

26.8.2011
Na podzim přijdou na trh modely Exeo s novou tváří, která ještě působivěji zvýrazní jejich elegantní design. Výkonné motory TDI budou navíc ještě hospodárnější.

* Nová tvář podtrhuje osobitý design

* Nové bi-xenonové světlomety s integrovanými LED světly pro denní svícení

* Motory TDI se sníženou spotřebou ve všech verzích

* Prvotřídní kvalita a preciznost v oblasti výbavy a zpracování

* Další snížení emisí a spotřeby paliva přijde v roce 2012

* Exeo Ecomotive bude mít emise CO2 pod 120 g/km díky Start/Stop systému

 

Aktuální vylepšení dále zvýší atraktivitu sportovních a komfortních sedanů Exeo a prostorných a dynamických kombi Exeo ST. U všech vznětových verzí došlo ke snížení emisí CO2 o 7 gramů na kilometr na celkových 129 gramů na kilometr (Exeo ST: 132 g/km). Exeo tak potvrzuje přední postavení ve své třídě v oblastech hospodárnosti a ochrany životního prostředí. Odpovídajícím způsobem poklesla i hodnota kombinované spotřeby paliva na 5,2 l/100 km (Exeo ST: 5,3 l/100 km).

Nyní představená vylepšení pro zvýšení hospodárnosti modelu Exeo jsou teprve prvním krokem. Další opatření bude následovat v roce 2012, kdy bude do výbavy zařazen Start/Stop systém.

Start/Stop systém vypíná motor stojícího vozu, například při čekání na semaforech, a tím výrazně přispívá k dalšímu snížení spotřeby paliva a emisí. Cílová hodnota emisí CO2 je pod hranicí 120 g/km. Snížení spotřeby paliva a emisí nemá přitom žádný negativní vliv na dynamické jízdní výkony Exea.

S tak nízkou úrovní emisí se Exeo zařadí mezi nejekologičtější a nejhospodárnější vozy ve své třídě. Zároveň tím bude posílena jeho konkurenční výhoda zejména ve výběrových řízeních vyhlašovaných provozovateli vozových parků, pro něž jsou emise rozhodujícím faktorem v kupním rozhodování.

Mezi celou řadu předností modelu SEAT Exeo patří elegantní design. Sedany a kombi španělské značky jsou nyní díky přepracované přídi ještě výraznější. Nové bi-xenonové světlomety dodávané na přání převzaly nově tvar „šípu“, který je pro design vozů SEAT charakteristický. Integrovaná energeticky úsporná světla z LED pro denní svícení mají ostře definovaný tvar zalomených „křídel“, který dodává Exeu precizní a dynamický vzhled.

Nové světlomety dokumentují značnou pozornost věnovanou detailům
Sofistikovaný design světlometů dává nepokrytě najevo důkladnou péči věnovanou zpracování všech detailů během vývoje a návrhu tvarového řešení modelu Exeo. Společně s novou voštinovou mřížkou masky chladiče, zadními světly z LED a zcela novými designy 17“ a 18“ kol z lehké slitiny propůjčují Exeu ještě atletičtější a dynamičtější vzhled v noci i ve dne. Svěží atmosféru v interiéru vytváří nové čalounění. Přepracovaný volant obšitý kůží se vyznačuje ještě ušlechtilejším vzhledem a lépe padne do ruky – je to další důkaz vášně, s níž SEAT utváří každý jednotlivý detail.

Snížení spotřeby paliva a emisí u všech verzí TDI
Z technického hlediska zaměřili konstruktéři značky SEAT pozornost na další zvýšení hospodárnosti. Systematickým zdokonalováním pohonných jednotek se jim podařilo snížit emise CO2 všech verzí TDI o 7 gramů na kilometr. Sedany s výkonem 88 kW a 105 kW (120 k a 143 k) a mechanickou převodovkou se nyní pohybují pod hranicí 130 gramů na kilometr.

Exeo kombinuje potěšení z jízdy a kvalitu s nízkými náklady
Nejnovější generace modelu Exeo představuje ještě atraktivnější nabídku pro podnikatele a manažery, kteří přikládají velký význam jak potěšení z jízdy a prémiové kvalitě, tak i hospodárnosti, užitným vlastnostem a nízkým nákladům. Exeo spojuje osobitý a elegantní design s nejmodernější technikou, vynikající kvalitou a bezkonkurenčním poměrem cena/výkon.

Nevšední preciznost a prémiová kvalita
SEAT Exeo se vyznačuje nejen sportovní dynamikou, ale i precizností a prémiovou kvalitou. Neobyčejně tuhá stavba karoserie je základem pro vytvoření pocitu vysoké kvality a precizních jízdních vlastností s minimálním nakláněním karoserie při dynamických změnách. Excelentní dílenské zpracování exteriéru a interiéru je výsledkem mimořádné pozornosti věnované všem detailům a přesnosti při výrobě modelů Exeo v závodu Martorell nedaleko Barcelony. K tomu je nutné připočítat ještě prémiové materiály a povrchové úpravy doplněné o nejmodernější komfortní a informační systémy.

Exeo ST s výrazně lepšími užitnými vlastnostmi
Exeo dlouhé 4,66 metru je prestižním atletem střední třídy. Nabízí prostor pro pět cestujících a velkorysý zavazadlový prostor. Kombi Exeo ST nabízí ještě výrazně více praktičnosti. Díky objemu zavazadlového prostoru 442 až 1354 litrů, širokému zadnímu výklopnému víku a vysoké úrovni variability je Exeo ST dokonalým partnerem pro všechny výzvy aktivního sportovního životního stylu nebo úspěšného pracovního dne.

Nejmodernější technika pro dynamiku a bezpečnost
Vozy SEAT poskytují tradičně nevšední zážitky ze sportovní jízdy a použití moderní techniky je zárukou, že ani Exeo není v tomto ohledu výjimkou. Paleta motorů pokrývá rozpětí výkonů od 88 kW do 155 kW (120 k až 210 k). Nejmodernější jednotky TDI s přímým vstřikováním common rail jsou zdrojem suverénní hnací síly provázené kultivovaným chodem a vynikající hospodárností. Pro zvlášť na komfort orientované řidiče je jako velmi zajímavá alternativa mechanické převodovky určena převodovka multitronic s pádly na volantu pro manuální řazení. Tato účinná samočinná převodovka se dodává na přání pro verze 2.0 TSI se 147 kW (200 k) a 2.0 TDI se 105 kW (143 k).

SEAT Exeo vyniká ve své třídě také mimořádnou úrovní bezpečnosti, jejímž základem je optimalizovaná stavba karoserie. Součástí sériové výbavy je sedm airbagů včetně kolenního airbagu pro řidiče, stabilizační systém ESP s ABS a elektronickým rozdělováním brzdné síly EBD a automatické sledování tlaku vzduchu v pneumatikách. V seznamu výbavy na přání se navíc dodává celá řada technicky inovativních prvků, mezi něž patří navigační systém DVD, natáčecí bi-xenonové světlomety a audiosystém Bose.

 banner1 banner2 banner3 banner4

« zpět

Může Vás zajímat
Akce a novinky

2.3.2019, SEAT WINTER BEATS Svezte se s novým SUV SEAT Tarraco, poslechnětě si, jak zní hudba SEAT Beats a zdarma vyzkoušejte nejnovější modely lyží HEAD.

24.12.0218, Vánoční otevírací doba

1.1.2019, Změna otevírací doby Změna otevírací doby

Všechny novinky >